Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding ve Kuru Tohumlama Karşılaştırması

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Peyzaj projelerindeki hydroseeding yöntemi ile yapılan çim uygulamalarında toprak taşıma, toprağın serimi ve tohumlanmış toprak yatağına silindir yapmak gibi mecburi ilave işler yoktur. Bu nedenle, hydroseeding yöntemi ile tohumlama, el ile uygulanan geleneksel kuru tohumlama yöntemine göre hem çok daha hızlı hem de daha az maliyetli bir tohumlama yöntemidir.


Hydroseeding yönteminde, uygulama alanına gübreli toprak serme ihtiyacı olmadığından, kuru tohumlama yönteminde ki uygulama sonrası, taşınmış gübreli toprakta bulunan istenmeyen yabani tohumların filizlenmesi gibi sorunlarla karşılaşılmaz.


Hydroseeding yöntemindeki tohumlama, hydroseeder tankındaki tohum ve tüm karışım homojen olarak toprağa püskürtülür. Dolayısıyla, el ile uygulanan kuru tohumlamadaki insan faktörüne bağlı hatalar olmaz.

Hydroseeding yönteminde kullanılan doğa dostu yapıştırıcılar sayesinde, tohumlama sonrası rüzgar ve su erozyonuna maruz kalmayan tohumlar aynı zamanda karınca ve kuşlar tarafından da tohum yatağından alınamazlar.


Peyzaj projelerinde, Kuru tohumlamanın imkansız olduğu şevli alanlarda Hydroseeding yöntemi kolaylıkla uygulanabilmektedir. Hydroseeding ile 90 derecelik şev alanlara dahi uygulamalar yapılmaktadır.


Peyzaj alanlarındaki park ve bahçelerde hydroseeding yöntemi ile uygulanan tohumlama sonrası toprakta göze hoş gelen mavimsi yeşil renk sayesinde tohumlanmış alana istem dışı basılmalar ile tohum yatağının bozulması önlenmiş olur.


Hydroseeding ile yapılan uygulamalarda tohumun çimlenme süreci, hydroseeder tankı içerisindeki su ve karışım ile uygulama sırasında başlar. Kuru tohumlamadaki filizlenme ise ancak uygulama sonrası yapılacak 2 günlük sulamadan sonra başlar.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click