Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Peyzaj projelerindeki hydroseeding / sulu tohumlama uygulamaların birçok avantajları vardır. En önemli avantajları ise;


Hydroseeding, toprak taşıma, toprak serme, toprak ince tesviye ve silindir çekme işleri ile bu işlerin toprak bedeli ve işçilik maliyetlerinin olmaması nedeniyle çok ekonomik bir tohumlama yöntemidir. Hazır çimin 1/3'ü maliyetine, hazır çim görüntüsünde olacak çim, hydroseeding uygulaması ile yapılır.


Hydroseeding yöntemi ile çok az kişi ile kısa sürede çok fazla alanın tohumlanabilmesi özellikle büyük projelerde rakipsiz bir sulu tohumlama yöntemidir. Peyzaj tohumlama projesinin çeşidine, büyüklüğüne ve bitirilmesi gereken süreye göre, hydroseeding günlük uygulama kapasitesi, ilave Hydroseeder'lar ile istenildiği kadar katlanarak yükseltilebilir.


Peyzaj projelerindeki tohumlama alanları her zaman düz ve eğimsiz alanlar olmaz. Eğimin geleneksel yöntem olan kuru tohumlamaya ve veya hazır çim uygulamasına müsait olmadığı kadar dik alanlarda hydroseeding yöntemi ile rahatlıkla tohumlama yapılabilir.


Hydroseeding yöntemi ile tohumlama işi hydroseeder ile homojen yapılır. Böylece kuru tohumlamada, işçi elinden olası kaynaklanacak hatalı ve fazla veya az bölgesel tohumlamaların önüne geçilir.


Hydroseeding uygulamalarında istenmeyen yabani otların oluşumu oluşmaz. Çünkü, hydroseeding yönteminde uygulama alanına toprak taşıma ve organik gübre serim işi yoktur. Özellikle organik yarı yanmış gübrelerde bol miktarda çimlenmeye hazır istenmeyen yabani ot tohumları vardır. Hydroseeder tankı içerisindeki bulunan karışımda sıvı veya suda eriyen çim başlangıç gübreleri kullanılır.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click