Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding Uygulamasında Turbo Turf Hydroseeder ile Atık Rehabilitasyonu

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Kırsal alanlarda oluşturulan kentsel, endüstriyel ve kırsal katı atıklar (çöplükler) fiziksel, biyolojik ve görsel kirlilik etkileri ile önemli peyzaj bozulmalarına yol açmaktadırlar. Bunlar; yer altı ve yer üstü su kirliliği, depo gazının meydana getirdiği patlamalar ve yangın tehlikesi, taşıyıcı böcek üremesi ve sorunları, çevreye toz ve kokunun yayılması biçiminde özetlenebilir.


Bu sorunların onarımı için ülkemizde, yakma, depolama ve kompostlaştırma yöntemleri uygulanır.

Ancak yakma, atıkların konsantre bir biçimde inorganik maddeler içermesi ve bunlardan yer altı suyunun tuzlulaşması ve kirlenmesine ayrıca havaya duman ve çeşitli kirletici gazlar vermesine neden olur.


Depolama yöntemi ise, çevreye kötü kokular verir, sızıntı suları yeraltı ve yerüstü su kanallarını kirletir, oluşan zehirli gazlar sızar ve patlayarak yangınlara yol açar, çöp içerisindeki hafif atıklar uçuşarak çevreyi kirletir ve doğada estetik bozucu çirkin bir görünüm verir.

Kompostlaştırma ise çok pahalı bir yöntem olup çevreye kötü kokular verir, atıklar her zaman aynı kalitede olmaz ve ağır metaller, zararlı maddeler içerir ve sanayi artıkların bertaraf edilmesi için uygun değildir.

Hiçbir yöntem sorunu tamamen ortadan kaldırmaz.


Hydroseeding yöntemi ile uygulanan günlük atık örtüleri (daily landfill cover), ekolojik dengelere önem veren, çevre bilinci gelişmiş ülkelerin, iç yönetmeliklerince kabul gören, çok sık uyguladıkları en ekonomik çözümdür.

Hydroseeding yöntemi ile kullanılan, genel kullanımda birbirlerine alternatif iki çeşit günlük atık örtüsünün biri Waste Cover ve diğeri TOPCOAT'tur. Her iki ürün içeriğinde geri dönüşüm selüloz, kimyasallar ve patentli, karışım oluşturan maddeler vardır. Bunlar non-toxic ve bakterilerle ayrışabilen maddelerdir.


Sıvı halde hydroseeding yöntemi ile püskürtülen TOPCOAT, çöpü battaniye gibi kaplayan bir şekle dönüşerek, mikropların yayılmasını, gaz patlamasını ve yangını, çöp yiyicileri ve yarattıkları tüm olumsuzlukları engeller. En önemli özelliği ise, her gün azalan, çok değerli bir kaynak olan atık arazilerin hava sahanlıklarını, çöpleri öğütüp eriterek arttırmaktır.


Örnek olarak günde 15 cm yüksekliğinde çöp yığılan bir alan 3 ay içerisinde ortalama 10m yüksekliğe ulaşır. Günlük TOPCOAT uygulaması ile beraber, toplam bu sürede çöpün 9,50m'lik kısmını söndürmek mümkün hem de çöp maliyetinin daha altında bir bedele.


Çöplük alanlara, yangın küllerine ve zarar görmüş maden arazilerine direk olarak Turbo Turf marka Hydroseeder’lar ile uygulanır. Olumlu sonuçları birçok uluslar arası bağımsız laboratuvarlarda test edilmiş ve onaylanmıştır.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click