Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Peyzaj alanlarının tohumlanmasındaki en sağlıklı ve ekonomik yöntem olan hydroseeding uygulamaları, belli bir prensibe bağlı olarak yapılmalıdır. Hydroseeding uygulamalarında kullanılacak mulch, tackifier/yapıştırıcı, suda eriyen tohum başlangıç gübresi ve tohum gibi karışımlar mutlaka belirlenen miktarlarda kullanılmalıdır.


Hydroseeding uygulamasından önce toprak yapısı analiz edilip, ihtiyaç halinde karışım içerisine humic asit gibi toprak iyileştiricileri de ilave etmek gereklidir.

Hydroseeding uygulanacak alanı 30 – 90 derece arasında şevli ise farklı tür yapıştırıcı ve pamuk bazlı poly elyaf fiber gibi toprak bağlayıcıları karışıma ilave edilmelidir.


Hydroseeding uygulama alanında otomatik sulama sistemi yoksa tohumun uygulama sonrası filizlenebilmesine yardımcı olması için mutlaka su tutucu co-polymer jel karışıma ilave edilmesi gerekir. Hydroseeding yapılan alana sulama suyunun verilmemesi veya yağmur yağmaması gibi durumlarda co-polymer jel de olsa tohum çimlenmez.

Hydroseeding uygulamalarında püskürtme teknikleri de çok önemlidir. Püskürtülen karışım düz alanı %90 kaplamalıdır. Çok kalın yoğun yapılan uygulamalar tohumun filizlenmesini engeller. Şevli alanlarda ise başarılı püskürtme için 2'ye 1 gibi teknikler kullanılır.


Hydroseeding yöntemi ile tohumlanırken, toprak alanına püskürtülen koruyucu mulch / malç uygulama sonrası 3 saat içinde donar ve kabuklaşır. Bu koruyucu mavimsi mulch tabakasına, tohumlar filizlenene kadar basılmaması gerekir.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click