Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding Nedir?

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Peyzaj uygulamalarında çim tohumlama yöntemi olarak bilinen Hydroseeding, bir sulu tohumlama yöntemidir. Günümüzde peyzaj alanlarının çim alan tohumlaması işlerinde sıkça kullanılan hydroseeding yöntemi ilk olarak 1950'li yılların başında ABD ülkesinde peyzaj alanlarının çimlendirilme işlerinde geleneksel metot olarak kullanılan kuru tohumlama alternatifi olarak uygulanmaya başlamıştır.

Hydroseeding yöntemi, hydroseeder içerisine, su ile beraber, tohum yatağı vazifesi gören selüloz ve veya odun mulch, doğaya zarar vermeyen organik yapıştırıcılar, sıvı ya da suda eriyen granül haldeki çim başlangıç gübresi ve hydroseeding uygulama bölgesi şartlarına uygun tohum ile ihtiyaç halinde su tutucu promil jel, erozyon projelerinde ekstra bağlayıcı fiber elyaf ve toprak yapısını iyileştirici olarak humic asit ile bir arada karıştırılıp, hydroseeder hortum ve özel uçları vasıtasıyla toprak alana basınç ile püskürtülerek yapılan tohumlama yöntemidir.

Hydroseeding yöntemiyle çim bakımlarında ara ekimi yapılan uygulamalar haricinde, hydroseeder içerisindeki karışıma konan kültür çim tohum çeşitleri, kır çiçek tohumları, mera çim tohumları, besi hayvan yem tohumları gibi belirli büyüklükteki tohumlar ile projeye göre farklı uygulamalar da yapılabilmektedir.

Hydroseeder içerisindeki hazırlanan bu karışım, toprağa homojen yapıda püskürtüldükten 3 saat sonra donar ve su ve rüzgar erozyonunu engeller. Karınca ve kuşların da bu karışımdaki tohumları yemesi engellenmiş olur.

Karışım içerisindeki doğa dostu yapıştırıcılar sayesinde 90 derecelik şev alanlara dahi uygulanabilir olması, çok az zamanda, az kişi ile çok geniş alanlara uygulanabilir olması ve hazır çimin 1/3 maliyetine uygulanması gibi bir çok avantajları nedeniyle Hydroseeding yöntemi, günümüzde çok popüler tohumlama yöntemi haline gelmiştir.

Hydroseeding yönteminde kullanılan hydroseeder'lar uygulama bölgesine ya bir taşıyıcı araç üzerinde ya da çekici römork üzerinde getirilip, hazırlanmış karışım toprak alana homojen yapıda püskürtülür. Nakliyesi çok zor ormanlık alanlara ise, Turbo Turf'ün mini off road hydroseeder'larını ATV yada Utility araçlarla ulaştırmak mümkündür. Nakliyesi imkânsız geniş bölgelere ise, hydroseeding, bazen helikopterler ile püskürtülerek de uygulanmaktadır.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click