Hydroseeding | Merak Edilenler

Hydroseeding Ne Zaman Uygulanır?

bakım, onarım, villa bahçe, hobi bahçesi, küçük villa bahçesi, çatı bahçesi, otel bahçesi, park, spor sahaları, mera ve çayır, şevler, peyzaj alanları, peyzaj projelendirme, peyzaj fiyatlandırma, toprak, tohumlama,kuru tohumlama, büyük alanlar, küçük alanlar, yeşil alanlar, çim ekimi, ucuz çim, kaliteli çim, çim tohumu, çim tohumu fiyat, en ucuz hydroseeding, hydroseeding firması, hydroseeding firması, kaliteli hydroseeding uygulama,hydroseeding istanbul

Peyzaj projelerinde hydroseeding yöntemi ile tohumlama uygulamalarında zaman kısıtlaması yoktur. Hydroseeding uygulamaları senenin her ayı yapılabilmektedir. Bitkisel peyzaj uygulama işlerinde ağaç, çalı ve mevsimlik dikimlerinden sonra en son olarak çim uygulama işleri yapılır. Hydroseeding uygulamasında kullanılan tohumların çimlenmesi için vejetasyon dönemi içinde tohumlanmalıdır.


Bu dönem, ülkemizin değişik bölgelerindeki hava sıcaklık farklarına göre farklılıklar gösterse de genel kabul olarak 15 mart – 30 kasım arasındadır. Peyzaj sektöründeki başarılı hydroseeding uygulamaları Marmara bölgesi için 15 nisan – 15 haziran arası ile 30 eylül – 30 kasım arasındaki uygulamalardır. Vejetasyon dönemi dışında yapılan hydroseeding uygulamalarındaki tohumlar kendilerini korumaya alırlar ve uygun şartlar oluşana kadar çimlenmezler. Hydroseeding yöntemi ile uygulanan çim tohumunun uygun çimlenme şartları, vejetasyon dönemindeki uygun toprak ısısı ve yeterli miktarda su ile sağlanır. Çim tohumunun cinsine göre, çimlenmede ki uygun toprak ısısı 12-16 derece arasındadır.


Hydroseeding ile yapılan uygulamalarda tohum, hydroseeder karışım tankı içinde su ile buluştuğundan çimlenme süreci hydroseeding uygulama aşamasında başlar. Peyzaj projesinin tohumlama zamanı, vejetasyon dönemi dışında yada sıcak ağustos ile soğuk mart ayında ise, gene hydroseeding yöntemi ile uygulama yapılır, ancak, tohumlar mulch içerisinde çimlenmeden bekler ve uygun şartlar oluşunca hemen çimlenir.


Hydroseeding uygulamaları sadece aşırı yağmur altında ve toprak üzerinde kar varken uygulanamaz. Çünkü hydroseeder tankı içerisindeki karışımda bulunan doğa dostu tackifier / yapıştırıcı hydroseeding uygulamasından yaklaşık 3 saat içerisinde tüm karışımı kurutması gerekir. Bu 3 saatlik sürede uygulama alanına aşırı yağmur yağmaması gerekir. Peyzaj projelerindeki hydroseeding uygulaması hafif yağmur çiselemesi altında yapılabilir.

hydroseeding, hydroseeder, hydroseeding fiyat, hydroseeding nedir, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding makinası, hydroseeding makinesi, hydroseeding fiyatlar, hydroseeding maliyeti, hydroseeding yöntemi, hydroseeding uygulama, hydroseeding uygulama, hydroseeding bilgilendirme, hydroseeding danışma, hydroseeding kiralama, hydroseeding makina kiralama, hydroseeding mulch karışımı, hydroseeding nasıl fiyatlandırılır?

Merak Edilenler | Menu

sulu tohumlama, sulu tohumlama fiyat, sulu tohumlama nedir, sulu tohumlama çim ekimi fiyatları, sulu tohumlama makinası, sulu tohumlama maliyeti, sulu tohumlama uygulama, çim uygulama, hazır çim, peyzaj, hydroseeding çim ekimi, hydroseeding çim ekimi fiyatları, hydroseeding istanbul firması, hydroseeding mulch, hydroseeding malç, hydroseeding çim makinası, püskürtme çim, püskürtme çim fiyatları

X

Right Click

No right click